Časté dotazy o vzdělávacích službách

Lze si dopředu zarezervovat kurz?

Bohužel, vzhledem ke špatným zkušenostem s rezervacemi jsme tuto možnost zrušili. Jsou-li kurzy již plné, můžete nás požádat o zařazení na seznam zájemců o kurzy. My Vám pak pošleme přihlášku a propozice, jakmile budou vyhlášeny další kurzy.

Co mám udělat, když se chci zúčastnit kurzu a zkoušek?

Pohlídejte si na našich stránkách termíny kurzů a vyvěšení přihlášek s podrobnými informacemi nebo nás požádejte o zařazení na seznam zájemců a my Vám propozice a přihlášku pošleme. Stačí pak už jen řádně vyplněnou a podepsanou přihlášku zaslat nejpozději do uvedené uzávěrky s kopií dokladu o úhradě (složenka, potvrzení o vkladu hotovosti v bance, informace o provedeném převodu) na příslušnou adresu. Přijetí vaší přihlášky vám pak bude koordinátorem oznámeno emailem nebo formou SMS.

Mohu se zúčastnit jenom zkoušek?

Animoterapie zdaleka není jen o zkouškách, takže bohužel, samotné zkoušky dělat nejde. Po letech zkušeností jsme nabyli dojmu, že zkoušky jsou jakousi třešinkou na dortu a každý, koho zajímají jen zkoušky, si docela dost zahrává. V rámci zachování kvality jsou tedy u nás první zkoušky součástí kurzu a následně se pravidelně opakují. Navíc ne všechny typy zvířat se testují. Např. rybičky nebo hospodářská zvířata prakticky není jak testovat, ale i tak jsou zapojena do animoterapeutického programu - na základě záměrného výběru. Zkoušky jsou tedy jen malou součástí celkového konceptu výběru správného zvířete.

Výběr zvířete je vždy zodpovědností animoterapeuta a to i v případě, že máte své zvíře otestované. Mnoho lidí tento koncept nechápe správně, zpravidla proto, že mají jen jedno zvíře a tedy i dojem, že není z čeho vybírat. Výběrem máme na mysli to, že své zvíře považujete za vhodné pro animoterapii, dokonce natolik vhodné, že nám ho chcete předvést u zkoušek. Před každou animoterapeutickou intervencí ovšem musíte udělat nové rozhodnutí o vhodnosti. Je Vaše zvíře vhodné právě nyní, právě pro tuto situaci a pro potřeby právě tohoto klienta?

O tom jak takové rozhodnutí učinit v souladu se zájmy klienta i zvířete pojednávají naše přednášky na kurzu. Naším cílem je Vás naučit, jak zas a znovu zvažovat vhodnost Vašeho vlastního zvířete. Zkoušky jsou jenom jakousi pojistkou pro nás a pro zařízení, kam vstupujete. Potvrzují, že v daný den se dané zvíře komisi jevilo jako vhodné - nic víc, nic míň. Ten zbytek je na Vás a rozhodně to není jen o onom "razítku na papíře".

  ©2009 Web design:
www.preklady-korektury-webdesign.cz

©2009 Obsah:
Anitera o.p.s.

Všechna práva vyhrazena.